Krajská kola 2021

Výsledkové listiny

Postupující do celostátního kola

Ve dnech 15.–26. března 2021 proběhlo asynchronně krajské kolo Mistrovství ČR ve zpracování textů online 2021. Soutěže se úspěšně alespoň v jedné z disciplín zúčastnilo přes 450 žáků.

Níže naleznete výsledkové listiny s členěním podle krajů a jednotlivých věkových kategorií a soutěžních disciplín. Všichni úspěšní účastníci a jejich pedagogové obdrží na své e-mailové adresy účastnické listy. Těm, kteří postupují do finále, byl zaslán také informační e-mail s předběžnými instrukcemi.

Do finále postupují středoškoláci, kteří dosáhli alespoň 325 čistých úhozů v desetiminutovém opisu českého textu s penalizací 50 úhozů za chybu. U žáků základních škol je nominační hranicí 170 čistých úhozů za minutu v téže disciplíně.

Navíc postupují u středních škol vítězové v jednotlivých krajích, kteří se nenominovali výkonem. Procento chyb nebylo vyřazujícím kritériem.

Celkem do finále postoupilo 46 středoškoláků a 31 žáků základních škol.

Finále se uskuteční 7. dubna 2021 v prostředí MS Teams. Soutěžící musí mít povinně na účast ve finále puštěnou kameru, abychom mohli zajistit soutěžení v duchu fair play.

Odkaz na schůzku celostátního finále obdrží soutěžící a jejich vyučující nejpozději v úterý 6. dubna 2021 dopoledne. Soutěžící budou rozděleni do virtuálních místností po deseti, v každé místnosti bude pedagogický dozor pro těchto deset soutěžících. Zahájení a vyhlášení bude probíhat ve společné virtuální místnosti, stejná místnost pak bude k dispozici pro neformální debatu vyučujících.

Můžete nás sledovat také na Facebooku a Instagramu „ZAV – Interinfo ČR“.